foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

20.11.2018r. odbyła się XX edycja Rejonowego Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”. Współorganizatorami był 1-13 Hufiec Pracy w Przemkowie oraz KPP w Polkowicach. Finał rozgrywany był na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego "Amazonka" w Ostaszowie.

Uczestnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą dotyczącą Policji, procedur postępowania z nieletnimi, prewencji kryminalnej i problematyki przemocy w rodzinie. W konkursie uczestniczyły trzyosobowe zespoły z HP Legnica (2 drużyny), HP Góra (2 drużyny), HP Przemków (2 drużyny), HP Jawor i HP Polkowice.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej każdy uczestnicy rozwiązywali test pisemny. W drugiej części zespoły prezentowały inscenizacje związane tematycznie z bezpieczeństwem seniorów. W trakcie trwania rywalizacji uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się specjalistycznym sprzętom i urządzeniom, które wykorzystują policjanci Nieetatowej Grupy Realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, specjalizującej się w zatrzymywaniu szczególnie niebezpiecznych przestępców. Młodzież miała możliwość założenia specyficznych okularów jakimi są alkogogle, które symulują stan nietrzeźwości. Uczestnicy mieli okazje poszerzyć swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas wykładu i ćwiczeń przygotowanych przez zaproszonego ratownika medycznego. W oczekiwaniu na wyniki konkursu młodzież obejrzała również filmy profilaktyczne dotykające problematyki handlu ludźmi.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się z przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Decyzją jury puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu za zajęcie I miejsca otrzymała drużyna HP z Legnicy, puchar Komendanta Wojewódzkiego OHP we Wrocławiu za zajęcie II miejsca otrzymała drużyna HP z Przemkowa, natomiast puchar Komendanta  Powiatowego Policji w Polkowicach przypadł drużynie HP z Góry, która zajęła miejsce na najniższym stopniu podium. Nagrodę dla zawodnika, który uzyskał największą liczbę punktów w teście teoretycznym otrzymał Przemysław Sapieja z HP w Legnicy. Gratulujemy!

 

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.